W naszym przedszkolu realizujemy projekty edukacyjne. Jest to doskonała metoda,która pobudza do działania i współpracy dzieci, rodziców, środowisko lokalne oraz nauczycieli.

W tym roku w Akademii Smyka realizowane były następujące projekty edukacyjne:

• „JAK POMÓC PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ?” w grupie Pszczółek. Celem tego projektu było zapoznanie przedszkolaków z gatunkami ptaków, które zimują w Polsce oraz przedstawienie im sposobów pomocy ptakom, ale także innym zwierzętom w zimie. Zorganizowane zostały warsztaty, podczas których Pszczółki wraz z bliskimi wykonywali kolorowe ptaszki, czytanie dzieciom bajki „O wróbelku Elemelku” przez Rodziców oraz wykonanie pracy plastycznej pt. „Ptaki zimą”. Ponadto, dzieci dokarmiały ptaki, wrzucając ziarenka do karmnika przygotowanego przez jednego z Rodziców.

• „KSIĄŻKA (DLA) PRZEDSZKOLAKA” oraz „KSIĄŻKA (DLA) SZPITALA” w grupie Biedronek. Celem projektu było zapoznanie przedszkolaków z bajką „Kaczka Dziwaczka” oraz wykonanie ilustracji inspirowanych nią. Po zakończeniu projektu powstała piękna, wspólnie wykonana książka, którą mogli obejrzeć Rodzice oraz dzieci z innych grup. Do grupy Biedronek przyszli także Rodzice i Dziadkowie, którzy czytali dzieciom bajki. Ponadto, zbierane były książeczki i inne zabawki dla szpitala dziecięcego.