KLUB MALUCHA

DLA DZIECI W WIEKU 1-2,5 LAT

O Klubie Malucha

W Klubie malucha Dzieci bawiąc się przyswajają podstawowe zasady życia w społeczności, dobrego wychowania i codziennej higieny. Każdy dzień jest precyzyjnie zaplanowany i uwzględnia zabawy edukacyjne, tematyczne, wspierające rozwój ruchowy oraz zabawy z elementami Bajkoterapii, Muzykoterapii i języka angielskiego. Każdego dnia są również zajęcia wyciszające. Kameralny charakter naszej placówki umożliwia nam indywidualne podejście do każdego podopiecznego, by zapewnić mu domową atmosferę i poczucie bezpieczeństwa.

Zapraszamy wszystkie Dzieci w wieku od 1 do 2,5 lat.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Regulamin korzystania z Klubu Malucha
Karta zapisu dziecka do Klubu Malucha (.doc – do wypełnienia na komputerze)
Karta zapisu dziecka do Klubu Malucha (.pdf – do wydruku)

Klub Malucha zapewnia:

 • profesjonalną opiekę 6.30 – 18.00
 • bezpieczeństwo
 • ciepłą, domową atmosferę
 • świetną zabawę z elementami bajkoterapii, muzykoterapii i języka angielskiego
 • zajęcia tematyczne
 • zajęcia ogólnorozwojowe
 • zajęcia plastyczno-manualne
 • zajęcia rytmiczno-muzyczne
 • zajęcia logopedyczne
 • sensoplastyka
 • organizację imprez okolicznościowych (Bal urodzinowy, Dzień Dziecka, Andrzejki, Mikołajki, Kinder bale)
Godziny otwarcia

Klub Malucha czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 18:00. Klub funkcjonuje przez cały rok szkolny z wyjątkiem przerwy wakacyjnej (zwyczajowo dwa tygodnie w sierpniu), świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Oferujemy całodzienną opiekę nad Dziećmi w wieku od 1 do 2,5 lat.

Wpisowe

Wpisowe 500 zł

 •  bezzwrotna wpłata, tytułem wpisowego za każdy rok przedszkolny (do 10 dni od daty podpisania umowy). W przypadku rozwiązania umowy opłata wpisowego nie podlega zwrotowi.

W ramach opłaty wpisowej zapewniamy:

 • ubezpieczenie NNW dziecka,
 • prezenty okolicznościowe (Mikołaj, Dzień Dziecka),
 • materiały higieniczne (chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, mydło hipoalergiczne, kremy przeciw odparzeniom , sliniaki z wyłączeniem papamersów, itp.),

W przypadku zapisu do Klubu Malucha dwójki dzieci, na drugie dziecko jest znizka 20%

Czesne

CZESNE – 960 zł/miesiąc pomniejszane o dotacje z Urzędu Miasta Krakowa. (Opłacane z góry, przelewem do 10 dnia każdego miesiąca na konto placówki. Obejmuje całodzienna opiekę wraz z zajęciami (nieodpłatnymi) przewidzianymi w harmonogramie dnia.)

W roku 2019 w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku Gmina Miejska Kraków udzielać będzie dotacji (dofinansowania) do dzieci objętych opieką. Podstawowa kwota dotacji (dofinansowania) udzielanej przez Gminę Miejską Kraków wynosi 1,70 zł za godzinę opieki nad dzieckiem. Zgodnie z podpisaną z Gminą Miejską Kraków umową, w okresie otrzymywania dotacji zobowiązani jesteśmy do pomniejszania wysokości miesięcznych opłat za objęcie opieką dziecka (tzw. „czesne”) o kwotę nie niższą niż kwota uzyskanej od Gminy dotacji. Miesięczna kwota o jaką obniżone zostaną opłaty za opiekę wyliczona zostanie według wzoru: liczba godzin, w czasie których zapewniana jest dziecku opieka w danym miesiącu (liczona na podstawie zawartej z rodzicami lub opiekunami prawnymi umowy) x 1,70 zł.

1,70 x 10 godz. = 17 zł (dzień) x 20 dni w miesiącu = 340 zł

Jednocześnie informujemy, że dotacja (dofinansowanie) dotyczy wyłącznie dzieci zamieszkałych na terenie miasta Krakowa. Ewentualne uwagi dotyczące udzielanych dotacji należy kierować na adres:

Biuro ds. Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa,
ul. Czerwieńskiego 16, 31-319 Kraków
tel. 12 616 92 84, e-mail: bz.umk@um.krakow.pl

Zapisy

Ze świadczeń Klubu Malucha mogą korzystać dzieci zamieszkałe w Gminie Miejskiej Kraków. Zapisy prowadzone są przez cały rok kalendarzowy. Przyjęcia dzieci odbywają się w miarę wolnych miejsc. Dzieci w Klubie Malucha zapisywane są do grup według ich zbliżonego wieku oraz rozwoju psychofizycznego.

Aby zapisać dziecko do Klubu Malucha, rodzice lub opiekunowie prawni dziecka zobowiązani są złożyć podpisaną kartę zapisu w sekretariacie Akademii Smyka przy ul. Agatowej 27 w Krakowie lub przesłać skanem na adres e-mail: przedszkole@akademia-smyka.edu.pl

Nasza kadra

Nad opieką i edukacją dzieci czuwa doświadczona i wykwalifikowana kadra, która dba o zaspokajanie potrzeb fizycznych, społecznych, psychicznych i emocjonalnych dzieci. Odpowiednia ilość zatrudnionych opiekunek umożliwi indywidualne podejście do wszystkich Maluchów. Zastosowany program adaptacyjny w celu jak najszybszego przygotowania dziecka do przebywania w Klubie, ułatwi pracę nad usamodzielnianiem się dzieci zgodnie z ich wiekiem i poziomem rozwoju psychomotorycznego.

Grupy i sale

W zależności od grupy wiekowej dla naszych Milusińskich przygotowaliśmy oddzielne, przestronne pomieszczenia. W klubie znajdują się 4 sale, 3 łazienki i szatnia. Każda z sal to inspirujące wnętrze dla wyobraźni dziecka. Wyróżniają się one kolorem ścian, a zastosowana ciepła kolorystyka z pewnością będzie miła dla oka Malucha. Sale wyposażyliśmy w mebelki dostosowane do wzrostu dzieci tworząc bajkowe wnętrza. Łazienki w placówce dostosowane są do wzrostu i potrzeb dzieci w wieku do 3 lat.

Bardzo zależy nam na tym, aby wszystkie dzieci czuły się u nas dobrze, swobodnie i bezpiecznie dlatego też dołożyliśmy wszelkich starań aby wszystkie sprzęty i zabawki miały niezbędne atesty. Mając na uwadze rozwój emocjonalny Milusińskich zabawki znajdujące się w salach pobudzają motorykę, budują rozwój emocjonalny, rozwijają wyobraźnię oraz kształtują umiejętności i sprawność ruchową (m.in. kreatywne tablice, kolorowe aplikacje naścienne i panele usprawniające motorykę ręki dziecka, pomoce edukacyjne kształtujące wiedzę przyrodniczą).

Wyprawka maluszka

Prosimy rodziców/opiekunów prawnych o przyniesienie do klubu:

 • ulubionej maskotki lub innego przedmiotu, który pozwoli maluszkowi na dobrą i spokojną zabawę pod nieobecność rodziców,
 • ubranek na zmianę (dwa komplety),
 • bucików na rzepy lub skarpetek z podeszwą antypoślizgową (tylko dla dzieci w wieku do 2 roku),
 • pampersów (opisane nazwiskiem dziecka)
 • butelek na kompot, wodę, herbatę (jeśli dziecko potrzebuje),
 • smoczków z łańcuszkiem i zapinką (jeśli dziecko korzysta),
 • piżamki (ewentualnie inny strój do spania),
 • specjalistycznych środków pielęgnacyjnych (w razie specjalnych potrzeb Dziecka)

Catering

Całodzienne wyżywienie (I, II śniadanie, obiad, podwieczorek) – 10, 00 zł.

Opłata za  posiłki popierana jest na konieć każdego miesiąca. W przypadku dzieci z dużą alergią istnieje możliwość dostarczania posiłków przez rodziców w fabrycznie zamkniętych, opisanych pojemnikach/słoiczkach.

Wyżywienie dostarczane do placówki jest przez sprawdzoną i działającą od kilkunastu lat firmę cateringową. Jest ona pod stałym nadzorem Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Krakowie. Posiada wszystkie niezbędne pozwolenia.

Jadłospis jest dostosowany do wieku dzieci. Menu dla dzieci ze specyficznymi potrzebami żywieniowymi (np. dieta bezglutenowa, bezmleczna) ustalane jest specjalnie dla nich przez dyplomowanego dietetyka. Napoje dostępne są przez cały czas pobytu dziecka w placówce.

Aktualny jadłospis na dany tydzień jest wywieszany w Akademi Smyka – Klubie Malucha na tablicy informacyjnej.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Klubu Malucha!