KLUB MALUCHA

DLA DZIECI W WIEKU 1-2,5 LAT

UWAGA!

Szanowni Rodzice!

uprzejmie informujemy, że z dniem 31 sierpnia 2022 kończy swoją działalność Klub Malucha na rzecz dzieci przedszkolnych. Przekształcenie Niepublicznego Przedszkola w Publiczne powoduje obniżenie opłat za przedszkole, co znacznie wpłynie na poprawę finansów w wielu rodzinach naszych przedszkolaków. Taką decyzję podjęliśmy wychodząc na przeciw rodzicom. Ta sytuacja spowodowała spory napływ nowych dzieci oraz powrót wielu, którzy  od nas odeszli z  uwagi na opłaty. Przekazanie tej informacji jest dla nas jako Właścicieli trudne, ale wymusiło to przekształcenie naszej placówki.  

Dla każdego rodzica jego sytuacja jest ważna i jako Właściciele mamy tego świadomość. 
Mimo wszystko prosimy o wyrozumiałość. 

Z wyrazami szacunku,

Monika i Stanisław Jamrozowie

 

 

Klub Malucha zapewnia:

 • profesjonalną opiekę 6.30 – 18.00
 • bezpieczeństwo
 • ciepłą, domową atmosferę
 • świetną zabawę z elementami bajkoterapii, muzykoterapii i języka angielskiego
 • zajęcia tematyczne
 • zajęcia ogólnorozwojowe
 • zajęcia plastyczno-manualne
 • zajęcia rytmiczno-muzyczne
 • zajęcia logopedyczne
 • sensoplastyka
 • organizację imprez okolicznościowych (Bal urodzinowy, Dzień Dziecka, Andrzejki, Mikołajki, Kinder bale)
Godziny otwarcia

Klub Malucha czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 18:00. Klub funkcjonuje przez cały rok szkolny z wyjątkiem przerwy wakacyjnej (zwyczajowo dwa tygodnie w sierpniu), świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Oferujemy całodzienną opiekę nad Dziećmi w wieku od 1 do 2,5 lat.

Wpisowe
 •  Wpisowe 500 zł – bezzwrotna wpłata, tytułem wpisowego za każdy rok przedszkolny (do 10 dni od daty podpisania umowy). W przypadku rozwiązania umowy opłata wpisowego nie podlega zwrotowi. 

W ramach opłaty wpisowej zapewniamy:

 • organizację imprez okolicznościowych wynikających z harmonogramu klubu tj. Moje urodziny, Andrzejki, Mikołajki, Dzień Dziecka, Piknik rodzinny lub Familiadę,
 • prezenty okolicznościowe: dyplomy, upominki imieninowe, książeczki, 
 • nagrody dla zwycięzców organizowanych konkursów dla dzieci i rodziców, 
 • materiały plastyczne i dekoracyjne do zajęć: kredki, farby, bibuły, kleje, narzędzia do prac plastycznych i dekoracyjnych 
 • materiały higieniczne, środki czystości, pielęgnacyjne dla dzieci na cały rok (z wyłączeniem pampersów)

Cena wpisowego gwarantuje miejsce dla dziecka w Klubie Malucha.

Czesne

Gwarantujemy niskie czesne oraz dodatkowe zniżki dla rodzeństwa 20%.

Czesne obejmuje m. in.

 • naukę języka angielskiego
 • zajęcia muzyczno – rytmiczne
 • logopedię
 • pomoc psychologiczno – pedagogiczną 

CZESNE – 960 zł/miesiąc pomniejszane o dotacje z Urzędu Miasta Krakowa. (Opłacane z góry, przelewem do 10 dnia każdego miesiąca na konto placówki. Obejmuje całodzienna opiekę wraz z zajęciami (nieodpłatnymi) przewidzianymi w harmonogramie dnia.)

W roku 2019 w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku Gmina Miejska Kraków udzielać będzie dotacji (dofinansowania) do dzieci objętych opieką. Podstawowa kwota dotacji (dofinansowania) udzielanej przez Gminę Miejską Kraków wynosi 1,70 zł za godzinę opieki nad dzieckiem. Zgodnie z podpisaną z Gminą Miejską Kraków umową, w okresie otrzymywania dotacji zobowiązani jesteśmy do pomniejszania wysokości miesięcznych opłat za objęcie opieką dziecka (tzw. „czesne”) o kwotę nie niższą niż kwota uzyskanej od Gminy dotacji. Miesięczna kwota o jaką obniżone zostaną opłaty za opiekę wyliczona zostanie według wzoru: liczba godzin, w czasie których zapewniana jest dziecku opieka w danym miesiącu (liczona na podstawie zawartej z rodzicami lub opiekunami prawnymi umowy) x 1,70 zł.

1,70 x 10 godz. = 17 zł (dzień) x 20 dni w miesiącu = 340 zł

Jednocześnie informujemy, że dotacja (dofinansowanie) dotyczy wyłącznie dzieci zamieszkałych na terenie miasta Krakowa. Ewentualne uwagi dotyczące udzielanych dotacji należy kierować na adres:

Biuro ds. Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa,
ul. Czerwieńskiego 16, 31-319 Kraków
tel. 12 616 92 84, e-mail: bz.umk@um.krakow.pl

Zapisy

Ze świadczeń Klubu Malucha mogą korzystać dzieci zamieszkałe w Gminie Miejskiej Kraków. Zapisy prowadzone są przez cały rok kalendarzowy. Przyjęcia dzieci odbywają się w miarę wolnych miejsc. Dzieci w Klubie Malucha zapisywane są do grup według ich zbliżonego wieku oraz rozwoju psychofizycznego.

Aby zapisać dziecko do Klubu Malucha, rodzice lub opiekunowie prawni dziecka zobowiązani są złożyć podpisaną kartę zapisu w sekretariacie Akademii Smyka przy ul. Agatowej 27 w Krakowie lub przesłać skanem na adres e-mail: przedszkole@akademia-smyka.edu.pl

Nasza kadra

Nad opieką i edukacją dzieci czuwa doświadczona i wykwalifikowana kadra, która dba o zaspokajanie potrzeb fizycznych, społecznych, psychicznych i emocjonalnych dzieci. Odpowiednia ilość zatrudnionych opiekunek umożliwi indywidualne podejście do wszystkich Maluchów. Zastosowany program adaptacyjny w celu jak najszybszego przygotowania dziecka do przebywania w Klubie, ułatwi pracę nad usamodzielnianiem się dzieci zgodnie z ich wiekiem i poziomem rozwoju psychomotorycznego.

Grupy i sale

W zależności od grupy wiekowej dla naszych Milusińskich przygotowaliśmy oddzielne, przestronne pomieszczenia. W klubie znajdują się 4 sale, 3 łazienki i szatnia. Każda z sal to inspirujące wnętrze dla wyobraźni dziecka. Wyróżniają się one kolorem ścian, a zastosowana ciepła kolorystyka z pewnością będzie miła dla oka Malucha. Sale wyposażyliśmy w mebelki dostosowane do wzrostu dzieci tworząc bajkowe wnętrza. Łazienki w placówce dostosowane są do wzrostu i potrzeb dzieci w wieku do 3 lat.

Bardzo zależy nam na tym, aby wszystkie dzieci czuły się u nas dobrze, swobodnie i bezpiecznie dlatego też dołożyliśmy wszelkich starań aby wszystkie sprzęty i zabawki miały niezbędne atesty. Mając na uwadze rozwój emocjonalny Milusińskich zabawki znajdujące się w salach pobudzają motorykę, budują rozwój emocjonalny, rozwijają wyobraźnię oraz kształtują umiejętności i sprawność ruchową (m.in. kreatywne tablice, kolorowe aplikacje naścienne i panele usprawniające motorykę ręki dziecka, pomoce edukacyjne kształtujące wiedzę przyrodniczą).

Wyprawka maluszka

Prosimy rodziców/opiekunów prawnych o przyniesienie do klubu:

 • ubranek na zmianę (dwa komplety),
 • spodenki na zmianę, na gumce,
 • pantofelki na zmianę zapinane na rzepy, 
 • kubek z dzióbkiem, jeżeli dziecko nie potrafi pić z garnuszka 
 • pampersów (opisane nazwiskiem dziecka)
 • piżamki (ewentualnie inny strój do spania),
 • specjalistycznych środków pielęgnacyjnych (w razie specjalnych potrzeb Dziecka)

Catering

Całodzienne wyżywienie (I, II śniadanie, obiad, podwieczorek) – 14, 00 zł.

Opłata za  posiłki popierana jest na koniec każdego miesiąca. W przypadku dzieci z dużą alergią istnieje możliwość dostarczania posiłków przez rodziców w fabrycznie zamkniętych, opisanych pojemnikach/słoiczkach.

Jadłospis jest dostosowany do wieku dzieci. Menu dla dzieci ze specyficznymi potrzebami żywieniowymi (np. dieta bezglutenowa, bezmleczna) ustalane jest specjalnie dla nich przez dyplomowanego dietetyka. Napoje dostępne są przez cały czas pobytu dziecka w placówce.

Aktualny jadłospis na dany tydzień jest wywieszany w Akademi Smyka – Klubie Malucha na tablicy informacyjnej.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Klubu Malucha!